Hoca Kalp Krizi Geçirdi

Fotoğraf: 2 / 2

Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün kalp krizi geçirdiği ve hastanede tedavi altına alındığı duyuruldu. Acil müdahale edilen Ünlü’nün anjiyo edileceği ve Bursa’daki tüm programlarının iptal edildiği duyuruldu. Peki Ahmet Mahmut Ünlü Kimdir, sağlık durumu nasıl?

Ahmet Mahmut Ünlü kimdir?
27 Şubat 1965 tarihinde İstanbul’da doğan Ahmet Mahmut Ünlü, çocukluk yıllarında cübbeye olan ilgisiyle “Cübbeli Ahmet” olarak tanınmaya başladı. Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Kolu’nun lideri olan Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel bir eğitimden geçirildi. 17 yaşında iken hac farizasını yerine getirdi. Ancak ileri derecede şeker hastası olduğu anlaşılınca askerlik hizmetinden muaf tutuldu.

İstanbul’a dönüşünden sonra Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç’tan aldığı eğitimle 6 ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa Camisi’nde düzenlediği ders halkalarında birçok kişiyi yetiştirdi ve Fatih Hak ve Hizmet Vakfı’nı kurdu. Ahmet Mahmut Ünlü’nün iki eşi ve 8 çocuğu bulunmaktadır.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün sağlık durumu nasıl?
Ahmet Mahmut Ünlü’nün sağlık durumu hakkında, ‘’Cübbeli Ahmet Hoca kalp rahatsızlığından dolayı şu anda anjiyo operasyonu olacaktır, dolayısıyla yarın Bursa Sohbeti’ne gelemeyecektir, tüm çevrenize duyurmanızı ricâ ediyor.

İnşâallâh Bedir Ehli’ni Tefsîr Hânesi’nden terâvîhden sonra saat 22.15’te okuyacaktır.’’ denildi.

1 2

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.