YouTubeda video nasıl yüklenir?

Yazı İçeriği1 YouTube Video Nasıl Yüklenir?2 YouTube’a Video Yükleme3 Video Açıklama ve Etiketler4 Yayınla ve Paylaş5 Sonuç YouTube Video Nasıl Yüklenir? YouTube, dünya çapında belgesel, müzik videoları, öğretici videolar ve..

YouTubeda video nasıl yüklenir?
Son Güncelleme: Whatsapp

YouTube Video Nasıl Yüklenir?

YouTube, dünya çapında belgesel, müzik videoları, öğretici videolar ve daha pek çok içerik türünün paylaşımı için kullanılan popüler bir video platformudur. YouTube, kullanıcıların kendi videolarını yayınlamalarına izin verir. Bu yazıda size YouTube’da bir video nasıl yüklenir? anlatacağız.

YouTube’a Video Yükleme

YouTube’a video yüklemek oldukça kolaydır. Öncelikle, bir YouTube hesabınız olmalıdır. Hesabınız yoksa, YouTube’a kaydolmak çok kolaydır. Kaydolduktan sonra, YouTube sayfasındaki “Yükle” düğmesine tıklayın.

Bir video yüklemek için, video dosyasının bir kopyasını bilgisayarınıza kaydetmelisiniz. YouTube’a yükleyebileceğiniz dosya türleri arasında AVI, MPEG, MOV, WMV ve MP4 bulunmaktadır. Video dosyasının boyutu 15 dakika veya 2 GB’ı geçemez.

Video Açıklama ve Etiketler

Yüklemek için seçtiğiniz video dosyasını seçtikten sonra, açıklama ve etiketleri girin. Etiketler, arama motorları tarafından kullanılarak arama sonuçlarında aranılan anahtar kelimelerdir. Etiketler, ziyaretçilerinizin videonuza ulaşmasına yardımcı olur.

Açıklama, arama motorları tarafından kullanılmaz; ancak, insanların videonuzu anlamasını ve izlemesini sağlayan oldukça önemlidir. Videodaki konuya ve kapsadığı konulara ilişkin kısa bir açıklama yazın.

Yayınla ve Paylaş

Yükleme sırasında, açıklama ve etiketleri girdikten sonra, “Yayınla” düğmesine tıklayın. Videonuz, YouTube’a yüklendiğinde, arama motorlarında ve arkadaşlarınızın sosyal ağlarında paylaşılmaya başlar.

Sonuç

YouTube, internette video paylaşımı için en popüler platformlardan biri olmuştur. YouTube’da bir video yüklemek oldukça kolaydır. Videonuzu yükleme sırasında, arama motorları ve ziyaretçileriniz için anahtar kelimeler ve açıklamalar girerek, videonuzun daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayın.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.