WordPress ile web siteniz için en iyi fontları nasıl seçersiniz?

Yazı İçeriği1 Araştırma Yapın2 Font Test Edin3 Kullanım Koşullarını Okuyun4 Fiyatlandırmayı Kontrol Edin5 Sonuç Araştırma Yapın WordPress ile web siteniz için en iyi fontları seçmek için, öncelikle belirli font tipleri..

WordPress ile web siteniz için en iyi fontları nasıl seçersiniz?
Son Güncelleme: Whatsapp

Araştırma Yapın

WordPress ile web siteniz için en iyi fontları seçmek için, öncelikle belirli font tipleri arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Font tipleri arasında, serif fontlar, sans serif fontlar, yazı tipi fontlar, kalın fontlar, koyu fontlar ve daha fazlası vardır. Seçiminizi yapmak için, öncelikle web sitenizin teması ve tasarımının nasıl olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Sizin yaratmak istediğiniz hava ile uyumlu fontlar arasından seçim yapmalısınız.

Font seçiminizi kolaylaştırmak için, web sitenizi tasarlamak için birçok kaynak vardır. Örneğin, Google Fonts, BeFonts, Font Squirrel, MyFonts ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bu tür kaynaklar, size kullanılabilecek farklı fontların önizlemesini sağlayarak sizin için font seçiminin kolaylaşmasını sağlar.

Font Test Edin

Bir fontu seçtiğinizde, o fontu gerçek bir web ortamında önizlemek için test etmek çok önemlidir. Fontun ortamda nasıl göründüğünü görmek için, fontu sanal olarak önizlemek için bir test yapmanız gerekir.

Bunu yapmak için, fontu seçtiğiniz kaynaktan font dosyasını indirebilirsiniz. Dosyayı daha sonra web sitenizin kodlarına ekleyin ve fontu test etmek için web sitenizi önizleme modunda görüntüleyin.

Test etme sürecinde, fontu kullanılan sayfalarda nasıl göründüğünü kontrol etmelisiniz. Özellikle, yazı tipi fontlarının okunabilirliğini ve görünümünü değerlendirmelisiniz. Ayrıca, fontun kullanımı için uygun olduğu ortamlarda da kontrol etmeyi unutmayın.

Kullanım Koşullarını Okuyun

Fontu kullanırken, kullanım koşullarını okumak da önemlidir. Bazı fontlar, ücretsiz kullanım için, bazıları ise ücretli kullanım için kullanılabilir. Ücretli fontların kullanımı için, font sağlayıcının ücretli lisans koşullarını okumalısınız.

Ayrıca, font tarafından sağlanan özel lisans koşullarını da okuyun. Bazı fontların, belirli kullanım ortamlarında kullanımına izin verilmeyebilir ve bu fontların kullanımı sınırlandırılabilir. Bu nedenle, ayrıntılı olarak font kullanım koşullarını okumalı ve kullanım koşullarını karşılamayı sağlamalısınız.

Fiyatlandırmayı Kontrol Edin

Font seçiminizi yaptıktan sonra, ücretli fontlar için fiyatlandırmayı da kontrol etmelisiniz. Ücretli fontların fiyatlandırılması, satın alma için gereken para miktarını belirleyecektir.

Font sağlayıcısının sunmuş olduğu fiyatlandırma seçeneklerini kontrol etmelisiniz. Bazı fontlar, aylık abonelikler, çoklu site lisansları veya ömür boyu lisanslar şeklinde farklı paketler halinde satın alınabilir.

Fiyatlandırma seçeneklerini kontrol ettikten sonra, en uygun fiyatlandırma seçeneğini seçmelisiniz.

Sonuç

WordPress ile web siteniz için en iyi fontları seçmek için, fontlar arasından seçim yapmalı, fontu önizlemek için test etmeli ve kullanım koşullarını okumalısınız. Ayrıca, ücretli fontlar için fiyatlandırmayı da kontrol etmelisiniz. Bu sayede, web siteniz için en uygun fontu seçebilirsiniz.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.