Refah Sınır Kapısı açıldı mı? Refah Sınır Kapısı nerede, hangi ülkede?

21.10.2023 10:22 Son Güncelleme: 21.10.2023 10:31 İsrail Gazze saldırılarıyla birlikte büyük öneme sahip olan Refah Sınır..

Refah Sınır Kapısı açıldı mı? Refah Sınır Kapısı nerede, hangi ülkede?
Son Güncelleme: Whatsapp
Refah Sınır Kapısı açıldı mı, ne zaman açılacak? Refah Sınır Kapısı nerede, hangi ülkede?

Refah Sınır Kapısı açıldı mı? Refah Sınır Kapısı nerede, hangi ülkede?

İsrail Gazze saldırılarıyla birlikte büyük öneme sahip olan Refah Sınır Kapısı ile ilgili detaylar gündeme geldi. Refah Sınır Kapısı, Gazze’deki binlerce Filistinli için Mısır’a açılan kapı olarak görülüyor. İsrail’in Gazze’yi günlerce ablukaya alarak bombalamasıyla yaşanan katliamları sürerken, binlerce insan kapının açılmasını bekliyordu. 

REFAH SINIR KAPISI AÇILDI MI?

ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’nden Refah Sınır Kapısı ile ilgili yapılan açıklamada, “Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın 21 Ekim Cumartesi günü yerel saatle 10.00’da açılacağı bilgisini aldık. Sınır açılırsa yabancı vatandaşların Gazze’den çıkışı için ne kadar süre açık kalacağını bilmiyoruz. Sınırın açılması durumunda çok sayıda kişinin geçmeye çalışacağını tahmin ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Bu gelişmenin ardından Mısır’dan saat 10’da yapılan resmi açıklamada sınır kapısının açıldığı aktarıldı. Birleşmiş Milletler’e ait yardım tırları geçiş yapıyor. Hamas Medya Ofisi Başkanı, bugün giriş yapacak 20 yardım tırında ilaç, tıbbi malzeme ve sınırlı miktarda da gıda olacağını açıkladı.

REFAH SINIR KAPISI HARİTADAKİ YERİ VE KONUMU

Refah Sınır Kapısı açıldı mı Refah Sınır Kapısı nerede, hangi ülkede

REFAH SINIR KAPISI NEREDE?

Refah Sınır Kapısı, Mısır ile Gazze Şeridi arasında yer alır. Bu sınır kapısı, Gazze Şeridi’nin Mısır ile olan tek kara sınırını oluşturur. Refah Sınır Kapısı, Gazze Şeridi’ndeki Filistin Yönetimi ile Mısır arasında bir geçiş noktasıdır ve bu bölgede yaşayan insanlar için önemli bir ulaşım ve ticaret yolu işlevi görür. Gazze Şeridi, coğrafi olarak oldukça küçük bir bölge olduğu için Refah Sınır Kapısı bölgedeki insanlar için dış dünya ile bağlantı kurmanın önemli yollarından biridir.

Refah Sınır Kapısı, Gazze Şeridi’nin ana güzergahlarından Selahaddin Caddesi’nin güney ucunda yer almaktadır. Mısır ile olan Refah Sınır Kapısı haricinde, Gazze Şeridi’nin dışa bağlantısını sağlayan bir diğer nokta da İsrail-Filistin Gazze Şeridi arasındaki Beyt Hanun (Erez) Sınır geçişidir. Diğer sınır kapısı ise başlangıcında olup, ki bağlanmaktadır. Bu sebeple Selahaddin Kapısı olarak da anılır.Necef Çölü nerede, hangi ülkede? Necef Çölü (Negev Çölü) haritadaki yeri ve konumu!

Necef Çölü nerede, hangi ülkede? Necef Çölü (Negev Çölü) haritadaki yeri ve konumu!Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.