Kübra Ünlü yazdı! Camdaki Kızda; Laz Kızı, Hayri’yi öldürdü!

09.06.2023 11:25 Son Güncelleme: 09.06.2023 11:25 Yaşanmış bir hayat hikayesi roman adına kaleme alındığında her ayrıntıda gizli..

Kübra Ünlü yazdı! Camdaki Kızda; Laz Kızı, Hayri’yi öldürdü!
Son Güncelleme: Whatsapp
Kübra Ünlü yazdı! Camdaki Kızda; Laz Kızı, Hayri'yi öldürdü!

Kübra Ünlü yazdı! Camdaki Kız’da; Laz Kızı, Hayri'yi öldürdü!
Yaşanmış bir hayat hikayesi roman adına kaleme alındığında her ayrıntıda gizli olan, saklı kalanların olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Gülseren Budayıcıoğlu’ nun kaleme aldığı bu romanda da kim bilir belki de yazar kendi hayal dünyasında yaşamış karakterlere başka biçimler eklemleyerek öyle bir son ile bitirmek iste

Diğer taraftan roman bir senaryoya dönüştüğünde de romanı yazan kişi eğer senaryoyu yazmıyorsa burada da senaristin biçimlediği ile onun sanatından yansıyan düşünce akışını görürüz.

Hal böyle olunca yayınlanan final bölümü tanıtı işte dizinin kemik kitlesini sosyal mecralarda ikiye böldü. Mutlu sonu isteyenler ve roman sonunda karakterlerin dönüştükleri farklılıklar tartışılır oldu.

Bana göre ise final bölümü tanıtımda gördüklerimizle karşımıza gelecek ise televizyon trafiği açısından oldukça iyi. Yayıncılık dengelerinde ise romancının yazdığı son ile uyuşmasa da dediğim gibi televizyon işi olarak değerlendirince doğru bir pratik oluyor. İzleyicinin gözünden yaş, sırtından yük, gönlünden gam düşürmeden sürekli karşısında gelen karakterlerin yüzünün gülmesi, izleyici psikolojisi açıcından olması gerektiği gibi oldu. Ve tabi bu bir düş değilse…

Dün gece ekrana gelen 81. Bölümde en aza final kadar etkili bir bölümdü. Hayri ile sinirlerini bileyenlerin şaşkınlığa uğradığı, Sedat ile hop oturup hop kalkanların sevindiği, Nalan ile dertlenenlerin ağlaştığı bölüm kült dizinin en etkili bölümlerinden biri oldu.

Nalan’ın dengesini dengesizleştiren aşkı onu iyice hayattan koparınca Hayri Nalan’ı doktora götürdü. Psikolog Hayri’den rahatsız oldu. Nalan’a psikoterapi ilaçları verdi.

Eski Nalan’dan çok uzakta olan bu Nalan’a Billur’da alışamadı. Hamilelik haberine arkadaşının hiçbir tepki vermemesine üzüldü. Muzo ile bu durumu konuşan Billur o sıra da kendisinin sözlerini Sedat’ın duyduğunu anlamadı. Sedat, Nalan’ içine düştüğü bu halden ötürü Hayri’ye had bildirmeye karar verdi.

Laz Kızı hayatındaki tüm olumsuzluklardan arınıp, yeni bir hayata yol almak için yaşadığı hayatı terk etti.Laz Kızı Hayri’nin kendisine oynadığı oyunu çözdü. Adliyede çalışan arkadaşının yardımıyla Hayri’nin iki yıl önce boşandığını öğrendi. Laz kızı, bu bilgileri edinirken meyhanede sevgilisini yemeğe bekliyordu.

Sinirlerine hâkim olmak istemeyen Laz Kızı meyhaneden aldığı bıçak ile Hayri’nin evinin önüne gitti. Hayri ise herkesten aynı gün helallik istemiş son olarak da kızlarıyla vedalaşıyor, kızlarına her sabah onları ziyaret edeceği sözünü verdi. Hayri’yi almaya gelmiş gibi davranan Laz kızı, kapıya gelince kornaya basıp Hayri’nin dışarı çıkmasını sağladı. Dışarı çıkan Hayri, gereksiz açıklamalar yaparken Laz kızı soğuk kanlığını korudu. Hayri’ye tek bir laf etmeyen Laz kızı, Hayri’nin kalbine bıçağı sapladı.

Hayri, sesini duyuramadan yere yığıldı. Komşuların yardım çığlıklarıyla olup bitenin farkına varan Türkan Laz Kızı’na beddualar erken sinir krizleri geçirdi. Küçük kızların babalarının bıçaklanmış halde yerde yatıyorken görüyor olmalarından ise endişe etmedi. Kızlar babaları başında ağlarken anneleri de Laz Kızına Anadolu kadınlarının beddualarıyla seslenerek ağıtlarla Hayri’ye sarıldı.

Olay yerinden ağlayarak uzaklaşan Laz Kızı, çocukluğundan iyi bildi yere; Karakola bu kez kendi teslim oldu.


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.