Hunter Biden, “mahremiyetini ihlal ettiği” gerekçesiyle bilgisayar tamircisine dava açtı – Son Dakika Dünya Haberleri

HUNTER BİDEN’IN “DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI HADİSESİ” New York Post gazetesi, 14 Ekim 2020’de yayımladığı haberde, Hunter Biden’ın Delaware’deki bir bilgisayar tamircisinde bilgisayarının bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Bilgisayardaki içeriklerde, Joe Biden’ın, başkan yardımcılığı..

Hunter Biden, “mahremiyetini ihlal ettiği” gerekçesiyle bilgisayar tamircisine dava açtı – Son Dakika Dünya Haberleri
Son Güncelleme: Whatsapp
Hunter Biden, "mahremiyetini ihlal ettiği" gerekçesiyle bilgisayar tamircisine dava açtı - Son Dakika Dünya Haberleri

HUNTER BİDEN’IN “DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI HADİSESİ”

New York Post gazetesi, 14 Ekim 2020’de yayımladığı haberde, Hunter Biden’ın Delaware’deki bir bilgisayar tamircisinde bilgisayarının bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bilgisayardaki içeriklerde, Joe Biden’ın, başkan yardımcılığı yaptığı dönemde oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna menşeli enerji firmasıyla ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcının görevden alınması için Ukrayna’ya baskı yaptığı iddia edilmişti.

İçeriklerde ayrıca, Hunter Biden’a ait cinsel içerikli ve yasa dışı uyuşturucu kullanımı gibi görsellerin de bulunduğu öne sürülmüştü.

Hunter Biden’ın avukatı Abbe Lowell, Adalet Bakanlığı ve Delaware eyaleti başsavcısına mektup göndererek, müvekkilinin dizüstü bilgisayarındaki bilgilerin çalınarak paylaşılması hakkında savcılara cezai soruşturma başlatmaları çağrısında bulunmuştu.

Lowell mektupta, Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarındaki şahsi bilgilerin çalınması ve dağıtılmasıyla ilgili bilgisayar tamir dükkanının sahibi John Mac Isaac ile eski Başkan Donald Trump’ın ekibinden şahsi avukatı Rudy Giuliani ve eski danışmanı Steve Bannon’ın sorumlu olduğunu savunmuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.