Hollanda'da Kuran-ı Kerimi hedef alan saldırılara Dışişleri'nden sert tepki - Haber,Makale,Gündem,Teknoloji,Spor,Din-Egitimsel.net

Hollanda’da Kuran-ı Kerimi hedef alan saldırılara Dışişleri’nden sert tepki

23.09.2023 20:24 Son Güncelleme: 23.09.2023 20:24 Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Hollanda’nın Lahey..

Hollanda’da Kuran-ı Kerimi hedef alan saldırılara Dışişleri’nden sert tepki
Son Güncelleme: Whatsapp
Hollanda'da Kuran-ı Kerimi hedef alan saldırılara Dışişleri'nden sert tepki

Hollanda'da Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırılara Dışişleri'nden sert tepki

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hollanda’nın Lahey kentinde bugün (23 Eylül) aralarında Büyükelçiliğimizin de bulunduğu İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi bazı ülkelerin Büyükelçilikleri önünde gerçekleştirilen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık saldırıları en güçlü şekilde lanetliyoruz.

Dinimizi ve inananlarını küçük düşürmeye çalışmak amaçlı bu provokatif saldırıların, Avrupa ülkelerinde göz yumuldukça giderek yayılmasını ve ifade özgürlüğü kisvesi altında bu nefret eylemlerine izin verilmesini kınıyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından da dini nefret ve uluslararası hukukun ihlali olarak kabul edilen bu provokasyonlara karşı, saldırıların yapıldığı ülkeler tarafından artık etkili tedbirler alınmalıdır.

Bu saldırılar karşısında girişimlerde bulunduğumuz Hollanda makamlarını olayın failine yönelik gerekli işlemleri yapmaya ve bu menfur hadiselerin tekrarlanmaması için önlem almaya çağırıyoruz.

Türkiye bu hastalıklı ve nefret temelli zihniyetle mücadelesini her türlü platformda kararlılıkla sürdürecektir.


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.