ALES geç başvuruları ne zaman bitecek? ALES/1 sınavı ne zaman? (2023 ÖSYM ALES sınav takvimi) – Son Dakika Eğitim Haberleri

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES/1 sınavı için geri sayım başladı. Sınava kısa bir zaman kala başvurular 1 Mart’ta tamamlandı. Başvurularını tamamlayamayan kişiler ise geç başvuru işlemlerini yapmaya başladı. Peki, ALES..

ALES geç başvuruları ne zaman bitecek? ALES/1 sınavı ne zaman? (2023 ÖSYM ALES sınav takvimi) – Son Dakika Eğitim Haberleri
Son Güncelleme: Whatsapp
ALES geç başvuruları ne zaman bitecek? ALES/1 sınavı ne zaman? (2023 ÖSYM ALES sınav takvimi) - Son Dakika Eğitim Haberleri

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES/1 sınavı için geri sayım başladı. Sınava kısa bir zaman kala başvurular 1 Mart’ta tamamlandı. Başvurularını tamamlayamayan kişiler ise geç başvuru işlemlerini yapmaya başladı. Peki, ALES geç başvuruları ne zaman bitecek? ALES/1 ne zaman yapılacak?

ALES/1 NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimi sonrasında yılın ilk ALES sınavı için tarih belli oldu.

Buna göre; ALES/1 sınavı 16 Nisan 2023 tarihinde uygulanacak. Söz konusu sınavın sonuçları ise 10 Mayıs 2023’de açıklanacak.

ALES geç başvuruları ne zaman bitecek? ALES/1 sınavı ne zaman? (2023 ÖSYM ALES sınav takvimi) - 1

ALES/1 GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ

22 Şubat’ta başlayan ALES/1 başvuruları 1 Mart 2023’de sonlanmıştı. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle birlikte geç başvuru tarihleri belli oldu.

Buna göre; ALES/1 sınavı geç başvuruları 10-13 Mart 2023 tarihinde yapılacak.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.