2023 KPSS başvuruları ne zaman? KPSS ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM KPSS başvuru ve sınav tarihi) – Son Dakika Eğitim Haberleri

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavları için tarihler belli oldu. ÖSYM tarafından tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan KPSS sınavları öncesinde, başvuru tarihleri..

2023 KPSS başvuruları ne zaman? KPSS ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM KPSS başvuru ve sınav tarihi) – Son Dakika Eğitim Haberleri
Son Güncelleme: Whatsapp
2023 KPSS başvuruları ne zaman? KPSS ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM KPSS başvuru ve sınav tarihi) - Son Dakika Eğitim Haberleri

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavları için tarihler belli oldu. ÖSYM tarafından tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan KPSS sınavları öncesinde, başvuru tarihleri araştırılıyor. İşte ayrıntılar.

2023 KPSS SINAVLARI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 17-18 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları için başvuruların bugünden itibaren yapılacağını bildirdi.

Ersoy, 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Ersoy açıklamasında, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) oturumları için tarihleri de açıkladı.

Buna göre; Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 29 Temmuz’da, 2. gün oturumları 30 Temmuz’da yapılacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos’ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 25 Ağustos’ta duyurulacak.

2023 KPSS başvuruları ne zaman? KPSS ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM KPSS başvuru ve sınav tarihi) - 1

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KPSS başvuru tarihleri, 2023 ÖSYM sınav takviminin yayımlanmasıyla birlikte belli oldu.

Buna göre; 2023-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT başvuruları 16-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacak.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.